Jubileuszowy, dwudziesty piąty Międzynarodowy Półmaraton Gusiew-Gołdap za nami. Do biegu zgłosiło się blisko 140 uczestników. O godzinie 14.00 (wg czasu polskiego) na starcie ostrym między Gusiewem a granicą państwa pojawiło się 104 biegaczy. Wcześniej w Gusiewie o godzinie 12:00 odbył się start honorowy oraz obchody jubileuszowego wydarzenia.

Meta zlokalizowana była, podobnie jak w poprzednim roku w centrum miasta na Placu Zwycięstwa. Po przebyciu 21,097 km pierwszy na niej zameldował się Veleriy Pavlichuk z Kaliningradu (Rosja) z czasem 1,12;48. Najlepszą z kobiet została dzisiaj Elizaveta Pagado również z Kaliningradu, która dystans półmaratonu pokonała w czasie 1,23;27. Najlepszym biegaczem z Gołdapi został Maciej Kalinowski reprezentujący JW 4808 Gołdap, wśród Pań jedyna z Gołdapi i najlepsza została Marta Żabica z Łowców Przygód Gołdap.

Zanim odbyła się dekoracja czas zebranym gościom oraz kibicom umilali soliści z Polski i Rosji.

Na najlepszych czekały dyplomy, puchary i nagrody finansowe. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Organizatorami zawodów byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Administracja Rejonu Gusiew Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej.