63 zawodników stanęło na starcie IV Gołdapskiej Nocnej Dychy – Bieg Po Zdrowie z Biegiem Towarzyszącym na 5km. Trasa biegu prowadziła ulicami Promenada Zdrojowa (korso), Jeziorowa, Ustronie, Suwalska, Stadionowa. Uczestników na starcie powitali: dyrektor OSiR Marek Taudul ,

z-ca dyrektora OSiR Tadeusz Kulikowski ( który spikerował dzisiejsze zawody) oraz wierni kibice.

Najszybszym wśród zawodników na dyst. 5km był Jakub Pigiel z Kozak (klub: Luks hańcza Suwałki), który pokonał trasę w czasie 16:34. Najszybsza wśród Pań na tym dyst. była Beata Osior  z Wydmin, która trasę 5km pokonała w czasie 00:19:44.

Na dystansie 10km najszybszym wśród zawodników był Marcin Getek z Ełku, który trasę pokonał w czasie 00:36:13, a wśród zawodniczek najszybszą była Izabela Parszczyńska z Giżycka, która trasę pokonała w czasie 00:37:52.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom. Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy, a start w Gołdapi i panujący tu klimat sprawił, że wrócicie do nas przy okazji kolejnych wydarzeń.

Za pomoc w organizacji zawodów dziękujemy Kierownikowi Jarosławowi Dzienisowi  i pracownikom Pijalni Wód, niezastąpionym wolontariuszom z Gołdapskiego Centrum Wolontariatu, Dom Kultury w Gołdapi oraz KPP Gołdap.

Zawody zorganizowali dla Państwa pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Bieg odbył się pod HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA GOŁDAPI.