W niedzielę 18 sierpnia odbył się w Gołdapi X Letni Bieg Jaćwingów na wrotkach oraz nartorolkach.

X Letni Bieg Jaćwingów na nartorolkach wygrywają Damian Ciborowski – Jasło , który wyścig ukończył z czasem 00:48:49, drugi był Hubert Paszkowski z Gołdapi z czasem: 00:50:13, a trzeci Robert Sadowski również z Gołdapi z czasem 00:50:21. Najszybszą wśród Pań była  Kamila Ołów reprezentująca Gołdap oraz klub Skipol Team, która ukończyła bieg z czasem 00:58:02, druga na metę przyjechała Paulina Wojciechowska z Szczawno Zdrój. Na starcie w rywalizacji OPEN stanęło łącznie 15 zawodniczek i zawodników.

Rywalizację  w wyścigu na rolkach wygrał Mirosław Pawelec z Gdańska , który trasę wyścigu pokonał w czasie 00:39:12, drugi wśród rolkarzy  Kacper Niedźwiedzki z Łodzi z czasem 00:42:04, a trzeci był Jarosław Mydlarski z Gdyni, czas 00:42:07. Najszybszą wśród Pań w wyścigu była Magdalena Konopka reprezentująca Gdańsk. Trasę pokonała w czasie 00:49:09, druga była Balbina Surma, a trzecia Justyna Janik. W rywalizacji udział wzięło łącznie  22 zawodników.

Do wyścigu młodzieży na nartorolkach zgłosił się tylko jeden uczestnik Andris Draudvila – Lithuania z SKI CLUB GAVAITIS.

Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników. Dziękujemy za Waszą obecność i mówimy Wam do zobaczenia.

Nagrody zawodnikom wręczała Pani Wioletta Anuszkiewicz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Gołdapi oraz Pan Andrzej Gutowski – Radny Rady Miejskiej w Gołdapi.

Zawody odbyły się pod HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA GOŁDAPI.

Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy dla Domu Kultury w Gołdapi, żołnierzom 15 PPLOT w Gołdapi, Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, Wolontariuszom z Centrum Wolontariatu Partnerstwo Sztuk w Gołdapi oraz dla Polskiego Producenta Nartorolek Rollspeed Nartorolki.